Exkurzie

Exkurzia po nemecky hovoriacich krajinách – Nemecko, Rakúsko

Exkurziu po nemecky hovoriacich krajinách sme úspešne odštartovali prehliadkou Schönbrunnu a Glorietty vo Viedni, kde sme ďalej videli i zimnú rezidenciu Habsburgovcov, Hofburg, pokračovali budovou parlamentu a zakončili prehliadkou monumentalne pôsobiaceho Stephansdomu. Zajtra pokračujeme v spoznavaní, tentokrát to však bude starobylé mesto Salzburg so svojimi pozoruhodnosťami.

Nasledujúci deň pokračovalo naše spoznávanie historickým Salzburgom, nazývanom aj miestom umývačov býkov. Absolvovali sme prehliadku historickým centrom, pevnosti Hohensalzburg a nevynechali sme ani prekrásne záhrady zámku Mirabel. Ozaj, nezabudnuteľný zážitok.

Tretí deň sme vzali útokom Mníchov, najprv sme zaparkovali v BMW múzeu, kde nás ohromili rýchle motorky a prehliadka áut od veteránov až po High tech modely. Samozrejme, že sme nevynechali ani historické centrum Mníchova s dominantami ako Frauenkirche, Peterskirche, stará radnica a Marienplatz.

Highlightom exkurzie bola návšteva idylického zámku Neuschwanstein, kde samotný bavorský kráľ Ľudovít pobudol iba krátko, pretože zomrel za záhadných okolností vo veku 40 rokov. Zámok i vyhliadka z Marienbrücke sa nám veľmi páčili a už teraz sa tešíme na ďalšiu exkurziu.